Archiv předmětu PPS

Fragment úvodního dopisu pana docenta jednotlivým cvičícím, dopis o měnění hesel,

Sylabus (osnova a náplň) předmětu podle pana docenta, ze kterého vycházím při zadávání cvičení.

Předmět navazuje na starší předmět ZPP, který vznikl sloučením předmětů ZPP1 a ZPP2, a měl spíše doplňovat znalosti studentů ze střední školy, než problematiku v plné šíři učit. Můžete si porovnat náročnost a obsah jednotlivých předmětů.

Stránka zrušeného předmětu ZPP2 z roku 2000/2001 (poslední rok výuky; předmět ZPP1 stránku původně neměl, odkazovaná stránka byla vyrobena dodatečně z materiálů, které byly k dispozici studentům po přihlášení do fakultní sítě na server FSICD1 jako soubory v adresáři L:\STUDIUM\U210\CVICENI ).

Materiály k přednáškám PPS, resp. ZPP:

Přednášky Doc. Klána:

Materiály (formát powerpoint) z náhradních středečních přednášek v roce 2005/06 ing. Hlaváče:
úvodní přednáška (vzdálené spouštění Citrix přes web, nastavení MS Outlook, základní pokyny k MS Word),
Úvod k matematickým programům.

Ukázku použití menu v Javascriptu lze nalézt na stránce Ústavu. Další ukázky na stránce volitelného předmětu Programování pro web.

Zajímavé vysvětlení komunikace v síti TCP/IP (starší a anglicky). Pdf: Ethernet a PKI. Literatura k přednáškám: například Wikipedia (česká verze).

Pokud máte zájem o interaktivní on-line internetové školení, můžete si pustit kurs ze stránky Školení MS Office. K dispozici je řada témat z programů, které si vyberete na stránce dole (viz následující obrázek). V současné době obsahuje dokonce i návody ke starším verzím MS Office (včetně 2003).

Vyučuje: Ústav přístrojové a řídicí techniky.
Technické zajištění (software, učebny):
Centrum počítačových služeb.
Problémy s výukou ostatních předmětů sdělte některému členu
Akademického senátu FS, nebo anonymně v Anketě. Na starší výsledky ankety (např. názory vašich kolegů na jednotlivé vyučující) se můžete podívat na adrese anketa.fs.cvut.cz.

sepsal: Vladimír Hlaváč, hlavac@fs.cvut.cz.